SEOMAN | On-line marketing

Mou prací je zvýšit váš zisk

Osobní profil

Alexander Lichý, SEOman

RNDr. Alexander Lichý

„SEOMAN“

IT konzultant se zaměřením na prezentační a obchodní strategie na Internetu, on-line marketing, použitelnost, přístupnost, specialista na optimalizaci pro vyhledávače (SEO)

+420 603 246 495
seoman(at)seoman.cz

Aktuální profesní aktivity

Odborný redaktor (IDG Czech Republic)

Šéfredaktor titulu CIO Business World (on-line verze) a přispívající redaktor tištěné verze. CIO Business World je určen pro pro čtenáře z oblasti vyššího managementu firem ze všech odvětví ekonomiky. Zaměřuje se na nové technologie a na efektivní řízení podnikové informatiky. Titul přináší nejnovější ekonomické trendy a analýzy, praktické informace z oblasti podnikového IT se zaměřením na obchodní a podnikatelské přínosy IT. Na českém trhu vyplňuje mezeru mezi tradičními ekonomickými a IT magazíny.
IDG Czech Republic je dceřinnou společností americké International Data Group (IDG), která v České republice vydává 6 tištěných a 8 on-line periodik, převážně zaměřených na informační technologie.

Konzultant pro komunikační a obchodní využití Internetu, SEO

Zaměření na oblasti koncepčních návrhů www-prezentací, a to včetně návrhů na zlepšení použitelnosti (usability) a přístupnosti (accessibility) webových projektů, dále na copywriting, implementaci stávajících obchodních procesů do internetového prostředí, on-line marketing, PR a reklamu na Internetu a především na využití SEO (optimalizace pro vyhledávače) ve výše zmíněných oblastech.

Předchozí kariéra

Webový vývojář, SEO konzultant
(1997-2013)

Viamedia SK: SEO konzultant (externě).

Acomware: SEO konzultant (externě). Zaměření na funkční návrhy a optimalizaci online obchodování.

Mediacentrum: Senior SEO Consultant (externě). Zaměření na klienty z oblasti cestovního ruchu, služeb a elektronického obchodování.

Public relations
(1996-1999)

Burson-Marsteller: Account Manager a později Group Manager pro skupinu „hi-tech“ klientů, od roku 1997 externí spolupráce. Klíčové projekty a klienti: DHL International, Czech OnLine (Volný), McDonald’s, TVX Bohemia důlní, Winterthur, ČNTS-TV Nova, Biotrend.

Odborný redaktor (ICT)
(1994-1995)

Computerworld (IDG Czechoslovakia): Odborný redaktor, vedoucí rubriky software.
CHIP Week (Vogel Publishing): Zástupce šéfredaktora, vedoucí rubriky software.

IT, statistika
(1990-1991)

Revmatologický ústav: počítačové zpracování klinických a výzkumných dat, statistické vyhodnocování výsledků klinických studií.

Výzkum / Life sciences
(1985-1993)

Revmatologický ústav: základní výzkum degradace kolagenu.
Laboratoř pro metabolismus bílkovin na 1. LF UK: základní výzkum v oblasti cytostatik.